Slovníček Pojmů

29. října 2007 v 13:03 | Alimon |  sa-mp
V tomto seznamu najdete většinu sa-mp pojmů hezky od A až do Z. Je to nevětší sa-mp slovníček na netu, ale možná jsem některé pojmy vynechal, nebo špatně vysvětlil, kdyby jste našli nějakou chybu neváhejte a napište.

ACS Anti-cheats systém.
ACT Anti-cheats team.
Address Adresa serveru, kterou zadáváte do klienta, skládá se z IP adresy a hostportu, Př.: 66.197.126.19:7777
Admin Správce serveru, má pravomoc udělovat bany a kickovat hráče, používá k tomu RCON příkazy.
Alimon Tvůrce tohoto seznamu :-D
Area 51 break-in Herní mod, hráči jsou rozděleny na dva týmy, první tým musí zabránit druhému týmu, aby se dostal do jejich základny v Area 51...
Attack the Freighter Herní mod podebný Area 51, hrajete na dva týmy opět jeden útočí na ten druhý, odehrává se to v San Fierru, většinou bujujete na lodi...
Ban Je blokování IP adresy, pokud ho dostanete budete mít na určitou dobu zakázaný přístup na server. Jestli hráč porušuje pravidla serveru, používá cheaty, spamuje, může mu být administrátorem udělen.
Bikekill Je střílení z motorky jako řidič, je to rychlí a účinný způsob zabíjení, proto je tato lamařská taktika na většině serverech výslovně zakázaná.
Camper Je hráč který se skrývá a zabíjí z úkrytu. Je to nečestné a zakázané nejen v sa-mp.
Carkill Většinou to znamená opakované najíždění do ostatních hráčů autem.
Commands To jsou příkazy, které vepisujete do chatu, před každým příkazem musíte napsat / například kdybyste chtěli skonat sebevraždu napíšet /kill , ale žádný server nepodporuje všechny příkazy.
Cops Gangs V tomto modu mate na výběr ze dvou týmů OFC gang a policii. Každý tým se snaží ukrást dodávku boxville toho druhého, mod se odehrává v Los Santos...
Debug Nástroj, který používají vývojáři pro přidání zbraní, aut a dalších věcí do svého modu.
Drag Závodění po rovince.
Drift No je to jednoduchá záležitost - jízda řízeným smykem. Jsou to hlavně vyřazovací závody jak kdo umí jezdit bokem. :-)
Drive-by Střílení z auta nebo motorky jako řidič. Je to velmi jednoduchý, ale nečestný způsob zabíjení a proto je i na většině serverech zakázaný.
Filter V sa-mp clientu můžete odfiltrovat seznam serverů, můžete zakázat zobrazování serverů s heslem, prázdné nebo plné servery.
Fleming To je reakce na nadávku nadávkou. Při hraní nepoužívejte příliš sprosté výrazy, nikomu nenadávejte ani ho neurážejte. A když si na vás budou vylévat zlost ignorujte ho, nebo uvědomte admina on si to sním vyřídí.
Freeroam RPG V tomto modu máte na výběr velké množství postav, objevíte se v Las Venturas. Vydělejte si v kasinu ci nejvíce peněz, které si pak uložte do sejfu. V na některých serverech jsi můžete koupit domy, které vám budou vydělávat.
Gambling Hráčství. Čím větší máte hráčství tím větší sázky můžete vsázet v kasinu.
Gang War Tento mod se odehrává většinou v Los Santos, máte na výběr z několika gangů. Se svým gangem útočíte proti ostatním.
Gravity Gravitace, zobrazuje se v sa-mp klientu. Můžete ji změnit (pokud jste admin) /rcon gravity
Hacker Je člověk, který poškozuje, nebo se nabourává do cizích serverů, nebo vytváří cheaty...
Hamachi Je software, který vytvoří vlastní virtuální herní síť, můžete přes něj hrát San Andreas a vytvořit si jednoduše vlastní server vlastní server.
Helikill Je zabíjet vrtulí vrtulníku. Bývá obvykle zakázaný.
HostName Je název serveru, který se zobrazuje v sa-mp klientu.
HostPort HostPort je částí Adresy každého serveru, má čtyři místa obvykle :7777
Cheats Cheaty jsou kody, pragramy, trainery, které po použití zvýhodňují hráče nad ostatními. Například mu umožní stát se nesmrtelným, pohybovat se nesmírnou rychlostí, vlastnit jakoukoliv zbraň či vozidlo. Použití těchto LAMERSKÝCH a NEČESTNÝCH věcí je zakázáno a trestáno. Hráč který používá tyto podvody se nazývá Cheater.
ID Je vaše identifikační číslo, při pařbě sa-mp ho zobrazíte stisknutím Tab. Pomocí ID můžete zadávat příkazy třeba /givecash (id) (částka), banovat a kickovat hráče atd...
IP Adresa (Internet Protocol) je identifikace konkrétního PC, Pokud dostanete ban, zabanují vás na vaši IP.
Kick Kicknutí - vyhození hráče ze serveru (když porušuje pravidla, chová se neslušně atd.)
Klantag Značka klanu. Každý hráč klanu má před svým nickem klantag Př. [WTF]Franta
Lama Hráč který něco neumí, je na něco levý. Tento pojem nemusí označovat začátečníka.
Las Venturas Deathmatch V tento mod se nachází v Las venturas, máte na výběr 232 postav a na začázku máte jen 500 dolarů. Vašim úkolem je mít co nejvíce peněz.
Los Santos Parachuting V tomto modu skákáte padákem z mount chilliand...
Lost connection to the server Tenhle error ve verzi 0.2.2 asi už není, nahradila ho jiná hláška ''server closed connection'' no každopádně když ji uvidíte při pařbě v chatu tak jste v háji, protože jste ztratily spojení se serverem. Obvykle kvůli kicku, banu, dlouhé nečinnosti... musíte se znovu připojit . Ale zažil jsem i případ kdy se ten error objevoval pořád při zapnutí jakéhokoliv serveru a nepomáhalo proti tomu nic...snad jen RW :-(
LV DM-MG Las Venturas Deathmatch - MoneyGrab, v tomto samp modu v Las Venturas máte na výběr z několika desítek postav, typický deathmatch...
Mapname Název mapy, zobrazuje se v sa-mp klientu
Minigun Rotačák, nejsilnější zbraň ve hře, oblíbená pomůcka cheaterů, ale POZOR ne každý kdo má rotačák je cheater, na některých serverech je běžně k nalezení.
Minigun Madness Tenhle mod moc serverů neprovozuje asi proto, že vás to střílení rotačákem v malém prostoru za chvíli přestane bavit :D
Monster Freeroam Herní mod. Na výběr máte 25 postav. Začínáte v pouštním letišti v las Venturas kde je spousta monster tracků a kol, jen tak jezdíte po městě nic moc...
MultiMod Program pro cheatování.
Noob Noobie - nejpouživánější nadávka v online hrách, označuje lamu, blbce, někoho hloupého nebo někoho kdo něco neumí.
Pawno Je program pomoci něhož můžete editovat nebo vytvářet herní mody. Využívá vlastní jazyk podobný html.
Ping Je program, který vypočítá délku času odezvy mezi vašim počítačem a serverem. Čím vyšší ping tím horší, na serverech vás vykopnou s vyšším pingem než 200 až 500.
PTPM - Protect the Prime Minister - Chraňte Ministra. Tento herní mod je dost oblíbený vychází z modu PTP (protect the president) a vašim úkolem je zabít, anebo chránit nejdůležitější postavu ve hře - Ministra...
Public enemy Herní mod. Můžete v něm kupovat domy, auta, abyste si vydělali peníze plníte různé úkoly jako jsou závody, DM, vypadá velice zajímavě.
Race Neboli závod, pokud to bude v názvu modu serveru tak vněm budou překvapivě závody...
RCON příkazy Tyto příkazy používají administrátoři na svých serverech. Můžou pomoci nich třeba kickovat nebo banovat hráče, změnit název serveru nebo přepnout herní mod...
Real Life Neboli reálný život je nový herní mod. Snaží se být co nejvíce reálný, vybíráte si povoláni např.: policista, lékař, občan... a pomocí příkazů vykonáváte své povinnosti jako je zatýkání, léčení atd., víc vám k tomu neřeknu protože jsem ho nehrál poněvadž mě moc nebaví... :-D
Rivershell Herní mod. Hra je rozdělená na dva týmy odehrává se na moři v Las Venturas. Úkolem týmu je ukrást rybářskou loď reefer...
Roleplay Druh hraní. Na serverech s Roleplay si můžete vybírat z velkého množství postav. Mod je realistický, peníze si můžete ukládat ve 24/7 a můžete si za ně koupit nemovytosti.
RPG Další sa-mp herní mod podobný Las Venturas , vybíráte si z několika desítek postav, každý hraje sám za sebe
Rules Pravidla na serveru, zjistíte je když při hře napíšete příkaz /rules, pokud nebude fungovat zkuste napsat /help nebo /commands.
San Fierro Street Race Pouliční závody v San Fierru.
San Fierro Team Deathmatch Herní mod, odehrává se v San Fierru, máte na výběr z 8 týmů, každý tým se snaží o dosažení nejvíce bodů a nejméně zabití...
Server Díky herním serverům můžeme hrát multiplayerové hry. Na serveru je uložený herní mod, server může být ve vašem počítači (pokud máte veřejnou IP) a nebo na internetovém hostinku - Neet0peer, pipni .s.r.o,Hostik..
Server closed connection Když se vám v průběhu hry v chatu napíše tahle hláška jste ztraceni, neboť se vám přerušilo spojení se serverem. Hlásí to obvykle když vás kicknou, dostanete ban nebo když máte hru dlouho minimalizovanou atd...
Server Password Některé servery bývají pod heslem, musíte proto při vstupu na server zadat v samp klientu heslo.
Sobeit Program pro cheatování v sa-mp, je dost populární a používá ho mnoho cheaterů, starší verze už nejsou tak účinné protože dnešní servery už mají anti-cheatovou ochranu.
Spamming Spamování v chatu - psaní mnoha nevyžádaných příspěvků, můžou vás za to kicknout

Spawnkill
To je zabíjení hráčů hned po narození. Zakázaná, trestaná činnost.
SpeedHack Je to typ cheatu. Jeho uživateli dovolí pohybovat se velkou rychlostí.
Stunts Na serveru s tímto názvem v modu bude hodně skokánků.
Teamkiller To je hráč, který zabíjí členy svého týmu.
Trainer Je program pomoci něhož můžete cheatovat. Nepleťte si s ''trailer'' to je něco ůplně jiného :D
Tune Nějaký server může mít v modu napsáno ''tune'' to znamená že ve hře můžete tunit auta.
Value Neboli hodnota.
Version V klientu se zobrazuje verze každého serveru, aktuální verze sa-mp je 0.2.2
Vogelz Je další program pro cheatování v sa-mp.
Votekick Na některých serverech se hlasuje o kick když tam není admin, stačí napsat /votekick
Warp Teleport na určité místo.
Weather Počasí na serveru, zobrazuje se v klientu v informacích o serveru, udává se v číslech většinou 10.
Weburl Webová adresa daného serveru která se zobrazí v samp klientu pod tabulkou s hráči.
Worldtime Tento údaj představuje aktuální čas na serveru, zobrazuje se v samp klientu pod tabulkou s hráči.

Zdroj: vlastní
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Grils Grils | Web | 29. října 2007 v 14:42 | Reagovat

ahoojík.Na mém blogu je právě teď nová soutěž O nej bloček tak bych byla ráda kdybys ses prihlásil/a. Více na mém blogu.Alspoň se jukni ;)

2 tom tom | E-mail | 1. března 2008 v 10:58 | Reagovat

TOHLE JE GOOD STRANKA

3 MADE MADE | E-mail | 5. července 2008 v 14:28 | Reagovat

minigun - nemusi byt volne k nalezeni ae prece ho ma hrac ktery neni cheater ani admin ... jak to ??? spise se zobrazuje jako minigun v kill listu tak jak sou zobrazene zbrane kdo byl cim killnut .... vezmete si HUNTERa a killite rotacakem ..... ja za to dostal banna protoze tam pulka serveru tvrdila ze mam minigun .......

4 jan volak jan volak | 1. února 2009 v 19:22 | Reagovat

nevím co máte proti Camperům & Bikekillům, ať si každej zabiji jak chce! Když to neumite unest vy ste lamy vy a ne oni!!! To miluju takovy hrace nekdo je zabije a oni noob!!! hahaha tak jo zachvilku tam muzete aji pripsat jako lamactvi zabijeni (kill) treba vas pak nikdo zabijet nebude co? Nechapu proc by nekdo nemohl zabijet z motorky!!! nebo z ukrytu!!!

5 fugasjunior fugasjunior | 8. června 2009 v 14:26 | Reagovat

PLS co je to skill?

6 nobody nobody | 6. července 2009 v 14:00 | Reagovat

dovednost

7 hm hm | 17. dubna 2010 v 14:23 | Reagovat

Prosim o rychlu odpoved co je to Godmode,Air break a Armour freeze

8 martanius martanius | 4. května 2010 v 18:25 | Reagovat

navštivte C00L sa-mp server :

80.79.31.169:8527

9 sem neznamej a rad vtípkuju xD sem neznamej a rad vtípkuju xD | 24. června 2010 v 11:04 | Reagovat

ACS Anti-cheats systém.
ACT Anti-cheats team.
Address Adresa serveru, kterou zadáváte do klienta, skládá se z IP adresy a hostportu, Př.: 66.197.126.19:7777
Admin Správce serveru, má pravomoc udělovat bany a kickovat hráče, používá k tomu RCON příkazy.
Alimon debil :-D
Area 51 break-in Herní mod, hráči jsou rozděleny na dva týmy, první tým musí zabránit druhému týmu, aby se dostal do jejich základny v Area 51...
Attack the Freighter Herní mod podebný Area 51, hrajete na dva týmy opět jeden útočí na ten druhý, odehrává se to v San Fierru, většinou bujujete na lodi...
Ban Je blokování IP adresy, pokud ho dostanete budete mít na určitou dobu zakázaný přístup na server. Jestli hráč porušuje pravidla serveru, používá cheaty, spamuje, může mu být administrátorem udělen.
Bikekill Je střílení z motorky jako řidič, je to rychlí a účinný způsob zabíjení, proto je tato lamařská taktika na většině serverech výslovně zakázaná.
Camper Je hráč který se skrývá a zabíjí z úkrytu. Je to nečestné a zakázané nejen v sa-mp.
Carkill Většinou to znamená opakované najíždění do ostatních hráčů autem.
Commands To jsou příkazy, které vepisujete do chatu, před každým příkazem musíte napsat / například kdybyste chtěli skonat sebevraždu napíšet /kill , ale žádný server nepodporuje všechny příkazy.
Cops Gangs V tomto modu mate na výběr ze dvou týmů OFC gang a policii. Každý tým se snaží ukrást dodávku boxville toho druhého, mod se odehrává v Los Santos...
Debug Nástroj, který používají vývojáři pro přidání zbraní, aut a dalších věcí do svého modu.
Drag Závodění po rovince.
Drift No je to jednoduchá záležitost - jízda řízeným smykem. Jsou to hlavně vyřazovací závody jak kdo umí jezdit bokem. :-)
Drive-by Střílení z auta nebo motorky jako řidič. Je to velmi jednoduchý, ale nečestný způsob zabíjení a proto je i na většině serverech zakázaný.
Filter V sa-mp clientu můžete odfiltrovat seznam serverů, můžete zakázat zobrazování serverů s heslem, prázdné nebo plné servery.
Fleming To je reakce na nadávku nadávkou. Při hraní nepoužívejte příliš sprosté výrazy, nikomu nenadávejte ani ho neurážejte. A když si na vás budou vylévat zlost ignorujte ho, nebo uvědomte admina on si to sním vyřídí.
Freeroam RPG V tomto modu máte na výběr velké množství postav, objevíte se v Las Venturas. Vydělejte si v kasinu ci nejvíce peněz, které si pak uložte do sejfu. V na některých serverech jsi můžete koupit domy, které vám budou vydělávat.
Gambling Hráčství. Čím větší máte hráčství tím větší sázky můžete vsázet v kasinu.
Gang War Tento mod se odehrává většinou v Los Santos, máte na výběr z několika gangů. Se svým gangem útočíte proti ostatním.
Gravity Gravitace, zobrazuje se v sa-mp klientu. Můžete ji změnit (pokud jste admin) /rcon gravity
Hacker Je člověk, který poškozuje, nebo se nabourává do cizích serverů, nebo vytváří cheaty...
Hamachi Je software, který vytvoří vlastní virtuální herní síť, můžete přes něj hrát San Andreas a vytvořit si jednoduše vlastní server vlastní server.
Helikill Je zabíjet vrtulí vrtulníku. Bývá obvykle zakázaný.
HostName Je název serveru, který se zobrazuje v sa-mp klientu.
HostPort HostPort je částí Adresy každého serveru, má čtyři místa obvykle :7777
Cheats Cheaty jsou kody, pragramy, trainery, které po použití zvýhodňují hráče nad ostatními. Například mu umožní stát se nesmrtelným, pohybovat se nesmírnou rychlostí, vlastnit jakoukoliv zbraň či vozidlo. Použití těchto LAMERSKÝCH a NEČESTNÝCH věcí je zakázáno a trestáno. Hráč který používá tyto podvody se nazývá Cheater.
ID Je vaše identifikační číslo, při pařbě sa-mp ho zobrazíte stisknutím Tab. Pomocí ID můžete zadávat příkazy třeba /givecash (id) (částka), banovat a kickovat hráče atd...
IP Adresa (Internet Protocol) je identifikace konkrétního PC, Pokud dostanete ban, zabanují vás na vaši IP.
Kick Kicknutí - vyhození hráče ze serveru (když porušuje pravidla, chová se neslušně atd.)
Klantag Značka klanu. Každý hráč klanu má před svým nickem klantag Př. [WTF]Franta
Lama Hráč který něco neumí, je na něco levý. Tento pojem nemusí označovat začátečníka.

Las Venturas Deathmatch V tento mod se nachází v Las venturas, máte na výběr 232 postav a na začázku máte jen 500 dolarů. Vašim úkolem je mít co nejvíce peněz.
Los Santos Parachuting V tomto modu skákáte padákem z mount chilliand...
Lost connection to the server Tenhle error ve verzi 0.2.2 asi už není, nahradila ho jiná hláška ''server closed connection'' no každopádně když ji uvidíte při pařbě v chatu tak jste v háji, protože jste ztratily spojení se serverem. Obvykle kvůli kicku, banu, dlouhé nečinnosti... musíte se znovu připojit . Ale zažil jsem i případ kdy se ten error objevoval pořád při zapnutí jakéhokoliv serveru a nepomáhalo proti tomu nic...snad jen RW :-(
LV DM-MG Las Venturas Deathmatch - MoneyGrab, v tomto samp modu v Las Venturas máte na výběr z několika desítek postav, typický deathmatch...
Mapname Název mapy, zobrazuje se v sa-mp klientu
Minigun Rotačák, nejsilnější zbraň ve hře, oblíbená pomůcka cheaterů, ale POZOR ne každý kdo má rotačák je cheater, na některých serverech je běžně k nalezení.
Minigun Madness Tenhle mod moc serverů neprovozuje asi proto, že vás to střílení rotačákem v malém prostoru za chvíli přestane bavit :D
Monster Freeroam Herní mod. Na výběr máte 25 postav. Začínáte v pouštním letišti v las Venturas kde je spousta monster tracků a kol, jen tak jezdíte po městě nic moc...
MultiMod Program pro cheatování.
Noob Noobie - nejpouživánější nadávka v online hrách, označuje lamu, blbce, někoho hloupého nebo někoho kdo něco neumí.
Pawno Je program pomoci něhož můžete editovat nebo vytvářet herní mody. Využívá vlastní jazyk podobný html.
Ping Je program, který vypočítá délku času odezvy mezi vašim počítačem a serverem. Čím vyšší ping tím horší, na serverech vás vykopnou s vyšším pingem než 200 až 500.
PTPM - Protect the Prime Minister - Chraňte Ministra. Tento herní mod je dost oblíbený vychází z modu PTP (protect the president) a vašim úkolem je zabít, anebo chránit nejdůležitější postavu ve hře - Ministra...
Public enemy Herní mod. Můžete v něm kupovat domy, auta, abyste si vydělali peníze plníte různé úkoly jako jsou závody, DM, vypadá velice zajímavě.
Race Neboli závod, pokud to bude v názvu modu serveru tak vněm budou překvapivě závody...
RCON příkazy Tyto příkazy používají administrátoři na svých serverech. Můžou pomoci nich třeba kickovat nebo banovat hráče, změnit název serveru nebo přepnout herní mod...
Real Life Neboli reálný život je nový herní mod. Snaží se být co nejvíce reálný, vybíráte si povoláni např.: policista, lékař, občan... a pomocí příkazů vykonáváte své povinnosti jako je zatýkání, léčení atd., víc vám k tomu neřeknu protože jsem ho nehrál poněvadž mě moc nebaví... :-D
Rivershell Herní mod. Hra je rozdělená na dva týmy odehrává se na moři v Las Venturas. Úkolem týmu je ukrást rybářskou loď reefer...
Roleplay Druh hraní. Na serverech s Roleplay si můžete vybírat z velkého množství postav. Mod je realistický, peníze si můžete ukládat ve 24/7 a můžete si za ně koupit nemovytosti.
RPG Další sa-mp herní mod podobný Las Venturas , vybíráte si z několika desítek postav, každý hraje sám za sebe
Rules Pravidla na serveru, zjistíte je když při hře napíšete příkaz /rules, pokud nebude fungovat zkuste napsat /help nebo /commands.
San Fierro Street Race Pouliční závody v San Fierru.
San Fierro Team Deathmatch Herní mod, odehrává se v San Fierru, máte na výběr z 8 týmů, každý tým se snaží o dosažení nejvíce bodů a nejméně zabití...
Server Díky herním serverům můžeme hrát multiplayerové hry. Na serveru je uložený herní mod, server může být ve vašem počítači (pokud máte veřejnou IP) a nebo na internetovém hostinku - Neet0peer, pipni .s.r.o,Hostik..
Server closed connection Když se vám v průběhu hry v chatu napíše tahle hláška jste ztraceni, neboť se vám přerušilo spojení se serverem. Hlásí to obvykle když vás kicknou, dostanete ban nebo když máte hru dlouho minimalizovanou atd...
Server Password Některé servery bývají pod heslem, musíte proto při vstupu na server zadat v samp klientu heslo.
Sobeit Program pro cheatování v sa-mp, je dost populární a používá ho mnoho cheaterů, starší verze už nejsou tak účinné protože dnešní servery už mají anti-cheatovou ochranu.
Spamming Spamování v chatu - psaní mnoha nevyžádaných příspěvků, můžou vás za to kicknout

Spawnkill To je zabíjení hráčů hned po narození. Zakázaná, trestaná činnost.
SpeedHack Je to typ cheatu. Jeho uživateli dovolí pohybovat se velkou rychlostí.

Stunts Na serveru s tímto názvem v modu bude hodně skokánků.
Teamkiller To je hráč, který zabíjí členy svého týmu.
Trainer Je program pomoci něhož můžete cheatovat. Nepleťte si s ''trailer'' to je něco ůplně jiného :D
Tune Nějaký server může mít v modu napsáno ''tune'' to znamená že ve hře můžete tunit auta.
Value Neboli hodnota.
Version V klientu se zobrazuje verze každého serveru, aktuální verze sa-mp je 0.2.2
Vogelz Je další program pro cheatování v sa-mp.
Votekick Na některých serverech se hlasuje o kick když tam není admin, stačí napsat /votekick
Warp Teleport na určité místo.
Weather Počasí na serveru, zobrazuje se v klientu v informacích o serveru, udává se v číslech většinou 10.
Weburl Webová adresa daného serveru která se zobrazí v samp klientu pod tabulkou s hráči.
Worldtime Tento údaj představuje aktuální čas na serveru, zobrazuje se v samp klientu pod tabulkou s hráči.

Zdroj: Alimonova debilní mysl xD xD

10 Luxor Luxor | 10. listopadu 2010 v 20:22 | Reagovat

Pawn že je jako HTML? Tak to je hloupost,porovnejte syntaxi HTML(<body></body>) s PAWN (OnPlayerConnect(playerid)
{ Prikaz(playerid) return 1; })

11 Jpbp Jpbp | 8. července 2011 v 18:59 | Reagovat

LoL prej ze bikekill neni lamackej to muze rict lamka co to jinak neda taky me celkem serou runneri ale jen kdyz nemam naky podobny wep

12 research paper help research paper help | E-mail | Web | 25. listopadu 2011 v 20:37 | Reagovat

ne, zaprvý je to kluk, a ty di s těma reklamama někam.

13 Exceller Exceller | 30. května 2012 v 19:08 | Reagovat

Pawno rozhodně není stavěný na způsob HTML :) HTML je primitivní programování přes tagy (dá se tomu vbc říkat programování?). Pawno je jiné... spíš podobné jiným jazykům... možná je to vzdáleně blízké CS, ale spíš C

14 DavidSmeab DavidSmeab | E-mail | Web | 29. března 2017 v 18:50 | Reagovat

Do you feel the pain of acid reflux? Do you feel a fire inside your chest? Are you miserable? Are you ready for the issues to stop? Continue reading to find out how. Keep reading to learn to control acid reflux for good and to end the misery for good.

You may need to balance out hydrochloric acid amounts in your body if you want to reduce acid reflux and its symptoms. You can do this, for instance, by using sea salt rather than table salt. Sea salt has chloride and minerals that are good for the stomach and prevent acid.

<a href=https://www.viagrasansordonnancefr.com/achat-sildenafil-mylan-funziona/>https://www.viagrasansordonnancefr.com/achat-sildenafil-mylan-funziona/</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama